Abracadabra – estetyka, wiedza tajemna #3

Czerń we wnętrzu cudownie komponuje się z bielą i ciepłymi odcieniami drewna. Czerń z bielą doskonale się równoważą. Należy pamiętać, że to kolory nieśmiertelne, zawsze na czasie. Mogą stanowić doskonałe tło do innych mebli – w tym samym bądź innym zestawie kolorystycznym. Mogą to być kolorowe meble albo choć dodatki typu poduszki, dywaniki, lampy. Czerń zawsze będzie pasować,a zmieniając dodatki – stworzy się stare – nowe wnętrze. Poprzez dodanie kwiatów czy tkanin przestrzeń staje się jakby bardziej przyjazna, zapraszająca. No i wracamy do meritum – każdy lubi co innego. Jedno jednak jest pewne – czerń i biel to kolory, które nie szybko znudzą się we wnętrzach, a inną sprawą jest ich moc. Mają ogromną możliwość przeobrażania przestrzeni. Nie będzie to przesadnie odkrywcze, jak przypomnę, że można nimi znakomicie powiększać bądź pomniejszać optycznie kreowane przestrzenie. Można obniżyć wysokość albo dokładnie odwrotnie – „podnieść” sufit. Skrócić bądź wydłużyć pomieszczenie itd.

Odrobina koloru na czarnym tle sprawi, że będzie ono znacznie bardziej przyjazne. Jasne dodatki cudownie rozświetlą przestrzeń. W zasadzie powstrzymuje nas jedyna nasza wyobraźnia. Bardzo często zdarza się tak, że inwestorzy kombinują sobie, jak sprawić by urządzane przez nich miejsce było wyjątkowo atrakcyjne. Nie zależy to w dużej mierze od wydanych pieniędzy,a od – jak ja to nazywam – otwartości na pomysły różne. Nie muszą z każdego użytego w domu sprzętu „ryczeć” metki czy logo popularnych marek wnętrzarskich. Po pierwsze zatem – czego chcemy, jak ma wyglądać nasz dom, nasze biuro. Po drugie – w jakich kolorach, w otoczeniu jakimi przedmiotami lubimy przebywać. Ile chcemy w to zainwestować. Byłabym hipokrytką twierdząc, że możemy urządzić wnętrza za bezcen, ale – wierzcie mi proszę – można to zrobić za naprawdę stosunkowo niewielkie pieniądze. Kluczem do sukcesu jest znajomość…siebie i własnych upodobań. Taka jest moja filozofia. Kończąc temat czerni i bieli dodam jeszcze tylko, że wiele oczywiście zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć. Poza tym należy pamiętać, że nie tylko kolor, ale rodzaj nawierzchni ma niebagatelny wpływ na postrzeganie klimatu miejsca, w którym przebywamy. Wspomniany klient chciał nowocześnie i wyszło z marszu ponadczasowo. Żeby jednak nie było to smutne mieszkanie, zastosowaliśmy różne faktury, struktury czerni z dodatkiem bieli. Należy pamiętać, że wszystkie błyszczące nawierzchnie również optycznie powiększają.

W przypadku czerni – dodatkowo nadają głębi. Po mojemu czarny nie znaczy nudny czy przygniatający. Czarny w mojej odsłonie to dostojny i bardzo charakterny kolor, a dobrze „zmieszany” powoduje, że ubrane weń miejsce zyskuje na tajemniczości, ale również wyjątkowości. No i jak ma się do tego pojęcie piękna, hm? Jest na pewno niejednoznaczne. Pytanie – czy czerń może konkurować z wszechobecnym brązem? Tak! Tak i po tysiąckroć tak! W mojej wersji aranżacji oczywiście;)

Co więc wyjdzie nam z połączenia tandety i zasobnego portfela – niezły pasztet niestety. Nadmiar wydanych pieniędzy na urządzenie wnętrza nie oznacza wcale powstanie gustownej aranżacji, to pewne. Nie ma jednoznacznej recepty na stworzenie oryginalnej aranżacji wnętrza. Jest natomiast – co pewne – mnóstwo tropów, którymi powinniśmy podążać chcąc stworzyć wnętrze optymalne dla samych siebie.

Źródło zdjęć: pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>